Věda se dnes žene kupředu skutečně rychlým tempem. To, co bylo ještě včera nejnovějším výkřikem techniky, patří dnes již prakticky do muzea. Mnohdy ani lidé nestíhají s novinkami držet krok. Není tedy divu, že se mnoho z nich tohoto rychlého vzestupu techniky obává, především pak možností jejího zneužití.

Týká se to především starších lidí. A je to pochopitelné, neboť tito novým technologiím příliš nerozumí, a příliš nevědí, jaká jsou zde omezení a limity, případně co je děláno proto, aby se takovému zneužití zabránilo.

satelit3

Jednou z věcí, která vzbuzuje největší obavy, je pak satelitní sledování RMC Systém obyvatel. Lidé se bojí, že tak budou vlády vědět o každém jejich kroku, o tom, co dělali či říkali. Obývají se, jaké to může mít následky, zvláště pokud například nebudou souhlasit se stávajícím vládním režimem.

Nad čím však přemýšlí méně, je to, jak může být satelitní sledování užitečné. Abychom pochopili, k čemu nám může sloužit, je nejprve si nutné říci, jak vlastně funguje. To, že se tak budou sledovat jednotliví lidé, je v současnosti naprosto nereálné. Je totiž potřeba vysílač, který vysílá signál. Ten je zachycen satelitem, který zaznamená, odkud tento signál přišel, a onu informaci vyšle do přijímače.

Jistě, lze namítnout, že většina z nás má takový vysílač stále u sebe, a to v podobě mobilního telefonu. Avšak není nic snazšího, než jej prostě nechat doma, případně jej mít vypnutý, pokud jej zrovna nepotřebujeme.

gps5

K čemu nám to ale může sloužit? Popravdě, má poměrně dost využití, a některá z nich používáme i my sami. Jsou to například navigace, ať už v mobilním telefonu či v automobilu. Právě ty fungují na tomto principu.

Pak to také umožňuje najít ztracený mobilní telefon či jiné zařízení, které v sobě má vysílač. Nemusíme se tedy být, že nám jej někdo odcizí nebo že jej ztratíme.

Jak je tedy vidět, výhody zde jsou. A je rozhodně dobré jich využívat.