Existuje několik existenčních otázek, které přicházejí tak nějak s věkem. Jako první asi řešíme, kde budeme bydlet. Ne každého je představa věčného spolužití s rodiči příjemná, většina mladých lidí už od puberty přemýšlí, kde na to vzít a kam odejít. Po pravdě, většinou se začíná podnájmem. Další přichází na řadu otázka, kde začít pracovat a jak se naučit hospodařit s první, jistě ne moc velkou, výplatou. Je třeba rozvrhnout kolik dáme za bydlení, kolik za jídlo a kolik můžeme utratit za hlouposti. Když tohle vyřešíme, obvykle se najde někdo, s kým dáte život a tím i finance dohromady, správně, oženíme se nebo vdáme.
Rozdělit se spravedlivě o financování společného bydlení a společné ledničky, to je docela zkouška vztahu, zvlášť, pokud jsou příjmy diametrálně rozdílné. Po čase přijdou na řadu otázky ohledně založení rodiny. Nutno říct, že tohle je velký zásah do rodinného rozpočtu, protože žena zůstane na mateřské a rodičovské dovolené a rodinu v této době financuje převážně muž. Pokud oba pobírali jen něco kolem minimální mzdy, může někdy dojít i na otázky typu: budeme mít na jídlo? Fahd. Ano, ceny potravin nejsou nijak zanedbatelné a může se lehce stát, že nějaký ten měsíc nám to vyjde jen tak tak. Je vhodné být informován o všech možnostech nejrůznějších příspěvků, které nám může poskytnout stát.
Být finančně zajištění, to je přáním nás všech. Jsou chvíle v našem životě, kdy se to daří, ale jsou i chvíle kdy žijeme od výplaty k výplatě. Vždy je dobré, když známe všechny možnosti, jak se z této situace dostat, vědět, jak požádat o příspěvky stát, nebo požádat o půjčku, která vyřeší momentální situaci a nakopne nás do lepšího života.
Bojíte se, že nebudete mít na jídlo? Každá situace má řešení, a finanční problémy se rozhodně řešit dají. Držíme palce, ať se do takové situace nedostanete.