Kokosový olej https://www.nakliceno.cz/kokosovy-olej/ lisovaný za studena je jedním z žádaných přírodních doplňků stravy. Jeho přínos spočívá ve vnitřním užití, ale i ve formě aplikace na pokožku.
Imunitní systém
Kokosová dužina obsahuje velké množství antioxidantů, mezi nimi i kyselinu laurovou, která působí podobně jako jiné organické kyseliny, obsažené např. v jablku, v mrkvi, v meruňkách, v borůvkách a dalších známých plodech. Významným antioxidantem je i vitamín E, vitamíny skupiny B a množství dalších látek, které nebyly dosud přesně vědecky popsány a prozkoumány.
Kokos je především plod tropické palmy a v přírodě se nevyskytuje náhodně. Je součástí jídelníčku domorodých obyvatel a je to svým způsobem dar od Boha. Proč jej tedy nevyužít k našemu prospěchu? Je to další krok ke zlepšení jídelníčku směrem ke zdraví, což se cení hlavně v dnešní době, kdy se většina populace potýká s oslabenou imunitou.
Kokosový olej nepůsobí jen vnitřně
Ošetření pleti po holení – balzámy a vody po holení s obsahem alkoholu sice stáhnou póry a brání pronikání infekce do drobných ranek, ale zároveň odebírají živiny. Ty mohou muži i ženy doplnit právě kokosovým olejem.
Regenerační krém – na popáleniny způsobené nešetrným opalováním, na opaření horkou vodou a podobné případy je pro urychlení regenerace tkání ideálním prostředkem. Výživné látky pomáhají i zpomalit stárnutí pokožky.
Atopický ekzém a alergie – alergické projevy a atopické ekzémy dnes postihují zhruba čtvrtinu až pětinu populace v Česku. Jednou z příčin je nadbytek toxických zplodin metabolismu v těle a zároveň nedostatek potřebné výživy. Kromě změny stravy a životního stylu (omezení stresu a větší důraz na spánek a odpočinek) můžeme využít sílu přírodních krémů, např. mandlového, olivového a kokosového oleje. Ty by měly být ovšem lisovány za studena, nerafinované, v BIO kvalitě, případně RAW, a také dobře skladované, aby nežlukly.