Lidé jsou přesvědčeni, že jsou nejinteligentnějšími tvory na této planetě. Kdy už tedy dostanou konečně rozum a přestanou devastovat přírodu kolem sebe? Kdy se přestane s nesmyslným vybíjením nosorožců? Jihoafrická republika je známá právě tím, že se tu bandy pytláků snaží dosáhnout zisku obíráním nosorožců o rohy.
§ Nic není platné, že vědci dávno prokázali, že roh kteréhokoliv zvířete nemá sebemenší léčivé účinky.
§ Je to podobné, jako bychom si okusovali nehty.
Jenže zastánci tradiční čínské medicíny stále tvrdí, že prášek z rohu nosorožce dokáže vyléčit
– revma
– dnu
– vysokou horečku
– artritidu.
Aby tomu dodali ránu, tak přišli s tím, že je to preventivní lék i proti rakovině. A kdo nemá žádný z uvedených problémů, může roh konzumovat pro zvýšení sexuální touhy. A lidé rádi věří různým nesmyslům.
Utrpení kvůli rohu
Některé zoologické zahrady se právě z důvodu obavy o své svěřence rozhodli sami nosorožcům roh amputovat. Pokud se to provede odborně, nemá zvíře žádné bolesti ani následky. V přírodě se ale tím, jestli zvíře trpí, pytláci netrápí. Zvíře omámí a pak mu jeho chloubu odříznou motorovou pilou. Zvíře pak umírá zbytečně a ve velkých bolestech.
§ Poptávka po rozích je tak vysoká, že se dokonce ztrácejí z muzeí a obchodů s vycpanými zvířaty.
Jelikož zabíjení nosorožců stále narůstá, spojila se Jihoafrická republika s Vietnamem za účelem vymýcení nesmyslné pověry. Dokud budou lidé věřit tomu, že rohovina dokáže léčit choroby, jsou tato zvířata v neustálém ohrožení. Afričtí ochránci přírody se rozhodli, že v těch nejohroženějších oblastech budou nosorožcům sami odřezávat rohy, aby nelákaly pytláky. I pro pytláky je jejich nelegální činnost velice nebezpečná. Vzhledem k tomu, za kolik se prodává prášek z nosorožčího rohu, jim to za to riziko stojí. Jeden kilogram stojí padesát pět tisíc dolarů.